Eldőlt: a brit kormány beleegyezése nélkül nem lehet skót függetlenségi népszavazás
Ha a legfelsőbb bíróság másként döntött volna, akár jövő októberben szavazhattak volna.
Ha a legfelsőbb bíróság másként döntött volna, akár jövő októberben szavazhattak volna.
A gazdasági fellendülés mellett jó reklám is lehetne az függetlenpártiak számára a dalfesztivál megrendezése.
Ezt mondta Nicola Sturgeon főminiszter telefonon Boris Johnson miniszterelnöknek vasárnap este miután pártja, a Skót Nemzeti Párt negyedszer is győzött a választáson.
Ötmillió fontot költhet a brit kormány, hogy bizonygassa, mennyire szeretnék, hogy a skótok az Egyesült Királyságban maradjanak.
Boris Johnson szerint, ha a Skót Nemzeti Párt vezette skót kormány hivatalosan engedélyt kér az újabb függetlenségi népszavazásra, a kérvényt tartalmazó levelet visszaküldik a feladónak.
Nicola Sturgeon még az idén be akar nyújtani egy törvényt, amely lehetővé tenné az új népszavazást 2021-ig.
Épp olyan sokan lelkesednek most a skót függetlenségért, mint amennyien féltek tőle három éve, mikor először tartottak erről népszavazást. Tényleg új helyzet állt elő a Brexit miatt?
Nicola Sturgeon skót miniszterelnök szerint 2018 ősze "észszerű időpontja" lehet a skóciai függetlenségről szóló esetleges újabb népszavazásnak, de erről döntés még nincs.
Theresa May brit miniszterelnök szerint minden gazdasági érv Skócia függetlenné válása ellen szól.
A válás lehetősége jobbá tette a házasságokat. De mi van, amikor országok és népek adják be a válópert?
Lassú ütemben ugyan, de érezhetően romlik Nagy-Britannia államadós-kockázatának piaci megítélése, elsősorban a csütörtöki skót függetlenségi népszavazás lehetséges következményeinek bizonytalanságai miatt.
A függetlenséget elvetők szűk többségét mutatják a csütörtöki skót népszavazás előtt elvégzett utolsó közvélemény-kutatások. Az adatokból kitűnik az is, hogy a brit uniót a női szavazók menthetik meg: a férfiak sokkal nagyobb arányban támogatják az elszakadást, mint a nők.